Kuru atlaidīs pirmo?

Jūliuss Šuplers domīgs. "Donbass" sastāvs ir ļoti labs, bet spēle...
Foto: hcdonbass.com

KHL čempionātā komandas aizvadījušas no 3 līdz 8 spēlēm, sezona vēl tikai pašā sākumā, taču virs dažu galveno treneru galvām jau ir savilkušies melni vai vismaz pelēki mākoņi. Pērn pirmais galvenais treneris tika atbrīvots 7. oktobrī - Aleksandrs Barkovs pameta Magņitogorskas "Metallurg". Kuru un kad atlaidīs pirmo šosezon?

Divas nedēļas līdz "Barkova termiņam" vēl ir un daži malnie mākoņi varbūt ir arī mākslīgi uzburti, taču nav dūmu bez uguns un jau pašreiz var minēt 5-6 trenerus, kuri savos krēslos nevar justies stabili. Nebūs pārsteigums, ka kāds no viņiem kritīs jau tuvākajā laikā, nebūs pārsteigums, ka kritīs kāds šeit nepieminētais kandidāts uz "skalpa noņemšanu".

Jūliuss Šuplers. Doņeckas "Donbass". It kā nebūtu nekāda iemesla uztraukties, jo Doņeckas komanda ir KHL debitante, taču... Sastāvs komandai ir tāds, ka Šuplers par savu vietu pēc pieciem zaudējumiem pēc kārtas nevar būt drošs. "Donbass" ir no malu malām savākta komanda, tai pat nebija pietiekami plaša kodola, ap kuru varētu veidot KHL līmenim atbilstošu komandu un tāpēc šai komandai ieskrējienam vajadzīgs ilgāks laiks. Tas viss ir saprotams, taču nav zināms, vai ar to rēķinās (ja rēķinās, tad - cik ilgi vēl rēķināsies?) komandas atbalstītāji ar tās īpašnieku šokolādes magnātu, FK "Šahtar" viceprezidentu un Ukrainas vicepremjeru Borisu Koļesņikovu priekšgalā... Tas vēl ir liels jautājums. Turklāt arī gaidīto skatītāju ažiotāžu Doņeckā komandas starts KHL neradīja.

Petri Matikainens. Omskas "Avangard". Omskā var sagaidīt visu. Te var atbrīvot treneri arī pirms izšķirīgās izslēgšanas spēles, te var atbrīvot arī pēc pāris zaudējumiem sezonas sākumā vai atbrīvot vienkārši tāpat... Pēdējās divās spēlēs savā laukumā omskieši zaudēja ar 2:6 un 0:5... Matikainenam ir taisnība, ka komandas sniegumu ietekmēja dažu līderu savainojumi, kuru dēļ vajadzēja pārkārtot maiņas, taču Omskā savulaik nav rēķinājušies arī ar daudz spēcīgākiem argumentiem. Tā ka somam ieteicams pāris spēles uzvarēt...

Vladimirs Krikunovs. Astanas "Barys". Komandas sastāvs ir kļuvis vājāks (pirmām kārtām leģionāru galā) un tāpēc neizteiksmīgais starts nav pārsteidzošs. Tomēr tieši Krikunova pozīcija liekas visstabilākā - Astanas komandai ir uzdevums gatavot Kazahstānas izlases spēlētājus, lai valsts izlase būtu stabila Elites grupas dalībniece un lai tā tiek uz olimpiskajām spēlēm Sočos. Tā ka Krikunovs nemaz nav vainīgs, ka sastāvs ir tāds, kāds tas ir. Cita lieta - cik ilgi pastāvēs tāds uzstādījums un kad godkāre sāks rīvēt kantis kluba īpašniekiem.

Veners Safins. Ufas "Salavat Julajev". 2011. gada Gagarina kausa ieguvēji sezonu sāka nepārliecinoši, kas dažiem jau ļāvis izteikties, ka Ufas slavas laiks tuvojas beigām. Laiks rādīs, kā ir. Nevarēja neietekmēt arī iekšējās lietas (centieni ieriebt komandai, kas bija bijušā Baškīrijas prezidenta lolojums). Safins sāka strādāt ar komandu jau pagājušajā sezonā, tā ka viņam nav atkāpšanās ceļa ar nosaukumu "es tikai veidoju komandu" vai "es šo sastāvu nekomplektēju". Aleksandra Radulova un Viktora Kozlova iziešana padarīja komandu vājāku, bet pienācīgus viņu aizvietotājus pagaidām neredz. Turklāt pašam Safinam nav tādas autoritātes starp spēlētājiem un tāda vārda treneru aprindās, lai varētu cerēt uz ilgu komandas īpašnieku pacietību...

Andrejs Nazarovs. Čerepovecas "Severstaļ". Čerepovecas komanda sezonu mijā nav veikusi dārgus pirkumus (nav tik daudz naudas), tā tikai saglabāja gandrīz visus savus līderus (izņemot aizsargus Čudinovu un Kronvalu, kā arī uzbrucēju Cvetkovu). Zaudējumi nav lieli, bet toties būtiski. Tiesa, komandai nav arī nereāli lielu mērķu, lai tās vadība neļautu Nazarovam skolot jaunatni, kuras Čerepovecas hokejā nekad nav trūcis.

Valerijs Bragins. CSKA. Pēdējais mačs ar "Vitjazj" (4:4 no 4:1 pamatlaikā) tikai lieku reizi apliecina, cik nesakārtotas pagaidām ir "uz papīra" atkal gandrīz varenā CSKA rindas. Vēl nav laiks secināt, ka bijušais U20 izlases galvenais treneris netiek galā ar lielajiem meistariem, taču diezin vai arī pietiks pacietības ilgi gaidīt, kamēr tā notiks. Pagaidām CSKA nav aizvadījis nevienu spēli, pēc kuras varētu teikt, ka savulaik slavenais klubs atdzimst (uz kā rēķina - tas jau ir cits jautājums) un ka tas ir viens no KHL favorītiem. Palīdzība uz NHL lokauta rēķina prasīs jaunas pārmaiņas virknējumos, kas nesakārtotajā spēlē diezin vai ienesīs kārtību.

Iespējams, ka pirmais jaunās sezonas upuris šeit nemaz nav pieminēts, taču "pirmā skalpa" noņemšanas laiks vairs nav aiz kalniem...

 +11 [+] [-]

, 2012-09-20 13:07, pirms 4 gadiem
krievu "oriģinals" tomēr ir sakarīgāks par Kreipāna "garadarbu": 5 тренеров КХЛ, которых могут уволить прямо... .

  +1 [+] [-]

, 2012-09-20 13:25, pirms 4 gadiem
Abrags rakstīja: krievu "oriģinals" tomēr ir sakarīgāks par Kreipāna "garadarbu": 5 тренеров КХЛ, которых могут уволить прямо... .
Tikko gribēju to pašu ierakstīt

  +1 [+] [-]

, 2012-09-20 13:34, pirms 4 gadiem
re,ka Kazahstana gatavojas cinities par olimpiadi sakot ar Barys ipasiem uzstadijumiem,gatavojot vietejos talantus sak makt pamatotas bazas,ka sada taktika varetu izradities produktivaka par musu,gan kluba, gan izlases "kapataju" un"kapletaju" pseidohokeja politiku pret tadam izlasem ka Francija un Kazakstana ar pliku "kapasanu" un 1-2 vartiem spele noteikti bus par isu

  +1 [+] [-]

, 2012-09-20 13:41, pirms 4 gadiem
un vispar,kapec vairs Dinamo neviens sadus uzdevumus,ka Barys, sakot no 2010.gada sezonas,neuzstada? atceros,ka bliaustijas Savickis 2008.gada,kad Dinamo projekts ir TIKAI UN VIENIGI veicinat Latvijas hokejistu izaugsmi,sagatavojot valsts izlasi starptautiskiem turniriem kur tagad palikusi sie celie merki? it seviski tagad,kad prieksa svarigakais notikums desmitgade,OSkvalifikacijas turnirs(svarigakais tapec ka ta nebus parasta,bet gan So4u olimpiade,ap kuru notiek lielaka aziotaza,salidzinot ar citam olimpiadem)

     [+] [-]

, 2012-09-20 15:02, pirms 4 gadiem
Domāju autors Matulis un biju pārsteigts ,kāpēc nav Pekkas.
Apskatījos autoru- Kreipāns!

     [+] [-]

, 2012-09-20 15:30, pirms 4 gadiem
Abrags rakstīja: krievu "oriģinals" tomēr ir sakarīgāks par Kreipāna "garadarbu": 5 тренеров КХЛ, которых могут уволить прямо... .
Jap man jau likās, ka es kaut ko ļoti līdzīgu esmu redzējis, interesanti, cik par šādiem copy paste maksā

     [+] [-]

, 2012-09-20 15:44, pirms 4 gadiem
joprojām Anatolijam niķis nenorādīt avotu..

     [+] [-]

, 2012-09-20 22:54, pirms 4 gadiem
Edgars rakstīja: Jap man jau likās, ka es kaut ko ļoti līdzīgu esmu redzējis, interesanti, cik par šādiem copy paste maksā
gluži copy/paste jau arī nav - teksts tomēr stipri atšķiras, Anatolijam tās domas vairāk izplūdušas..

     [+] [-]

, 2012-09-21 10:40, pirms 4 gadiem
par cik īpaši nesērfoju ārpus lv sporta lapās, esmu priecīgs izlasīt kaut vai copy/paste rakstus. Paldies Anatolijam!
p.s atsauci gan varēja pielikt, tas tiesa

Tev jābūt autorizētam, lai varētu atstāt komentāru. Varbūt vēlies piereģistrēties?